Slovenya - Hallstatt - Salzburg

  • ALIŞVERİŞ
  • DOĞA
  • EĞLENCE
  • İNSAN
  • KÜLTÜR
  • MACERA
  • TARİH
  • YÜRÜYÜŞ

Bu küçük balkan ülkesinde Alp dağlarının tertemiz havası ve bin bir çeşit bitki örtüsü ile rahatlarken bu küçük ülkenin kültürel, coğrafik ve sosyal hayatını görebileceğiniz, gezerken eğlenip dinlenebileceğiniz bir tur.

Alplerin Güneşli Yüzü

Gün 1: Istanbul – Ljubljana: 
Istanbul Havaalanı Türk Havayolları kontuarında saat 05:00’da buluşmamızın ardından check-in ve boarding işlemlerimizi gerçekleştirip, Slovenya’nın başkenti Ljubljana’ya doğru 2 saatlik uçuşumuza başlayacağız. Sabah yerel saatle 06:00 sularında varacağımız Ljulbjana Havaalanında OTC International yerel yetkilileri ile buluşup turumuza başlayacağız. Enfes manzaralar eşliğinde Ülkenin tek sahil şeridi olan Porto Roz’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Habsburg İmparatorluğu döneminde kraliyet ailesine özel üretilen, doğduklarında beyaz ancak büyüdüklerinde bal rengine dönen çok özel atların yetiştirildiği Lipica’ ya gidiyoruz Sonrasında,ülkenin liman Şehri Koper ve çok değerli deniz tuzlarının üretildiği İzola şehrini panoramik olarak gördükten sonra mimarisi ve konumu ile minik bir İtalyan sahil kasabasını andıran Piran Şehrini gezeceğiz. Buradaki gezimizin ve serbest zamanımızın ardından konaklama ve akşam yemeği için Koper’e dönüyoruz. 

Gün 2: Koper – Kranska Gora:
Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra muhteşem manzaralar eşliğinde 1. Dünya savaşında Gelibolu’dan sonra en kanlı cephe olarak yer etmiş ancak bu kanlı çarpışmalara inat cennetten bir köşe olan Soça Vadisi’ni geçerek Muhteşem Alp Dağları manzaraları eşliğinde Kranska Gora bölgesine varıyoruz. Burada Triglav Milli Parkı’nda ciğerlerimizi dağların mis gibi bol oksijenli havası ile doldurarak bir doğa harikası olan Vintgar Boğazı’na geçeceğiz. Tahta yollar üzerinde, yemyeşil bitki örtüsünün çevrelediği ve berraklığına inanamayacağınız billur gibi suların aktığı bu boğazda ruhumuzu dinlendirerek Avrupa’nın en romantik gölü olan Bled Gölü’ne hareket edeceğiz. Burada geleneksel Pledna adı verilen gondollarla varacağımız küçük adada bir süre serbest zaman geçirecek ve günün sonunda otelimize döneceğiz. Akşam yemeği otelimizde

Gün 3: Kranska Gora – Hallstatt – Salzburg – Kranska Gora:
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından erkenden yola çıkacağız. Alp dağlarının masalsı güzellikleri eşliğinde Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerinden biri sayılan ve dillere destan güzelliği ile ziyaretçilerini büyüleyen Hallstatt’a (UNESCO) 3 saatlik yolculuk sonunda varacağız. Bu küçük kasaba öylesine güzel ve şiirsel ki Çin’de bile bir kopyası yapılmıştır. Burada geçireceğimiz sürenin ardından sanatıyla, eski sokakları ile ve müzik notaları ile Salzburg (UNESCO) bizi bekliyor olacak. Mozart’ın şehri Salzburg’a varışımızın ardından eski şehir merkezinde yapacağımız gezinin ardından tekrar yola çıkarak Kranska Gora’ya dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gün 4: Lubljana – Istanbul:
Sabah Kahvaltımızın ardından aşk şehri olarak anılan ve ismi Slav dilinde Sevgiliye anlamına gelen Ljubljana’ya doğru yola çıkacağız. Çok eskiden ejderhaların yaşadığına inanılan ve bu nedenle simgesi ejderha olan bu sevimli şehirde yapacağımız kısa turda; Milli Kütüphane, Ayakkabıcılar Köprüsü, Lubljanica Nehri, St. Nicholas Katedrali, Ljubljana Üniversitesi Kampüsü, Flarmoni Binası ve Yıldız Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında 18:30 ‘da Havalimanına transfer olacak ve bizleri Istanbul’a ulaştıracak olan uçuşumuzun işlemlerini gerçekleştireceğiz. Saat 20:55 sularında Istanbul’a varışımız ile birlikte bir başka gezimizde sizlerle karşılaşabilmek ümidiyle veda edeceğiz.

Konusunda Uzman Rehber

Gezimiz konusunda uzman profesyonel rehberlerimiz tarafından yönetilmektedir.

TUR FİYATI

*28.01.2020 Tarihli TCMB kuruna göre hesaplanmıştır. Ödeme yapıldığı andaki kur geçerlidir.

FİYATA DAHİL OLANLAR

* Istanbul – Ljublana – Istanbul Türk Havayolları Uçak biletleri
* 1 Gece Koper , 1 gece Kranska Gora , 1 gece Ljubljana, şehirlerinde 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama
* 3 Adet sabah kahvaltısı 3 adet akşam yemeği
* Programda belirtilen tüm çevre gezileri ve lüks araçlar ile ulaşım
* Türkçe rehberlik hizmetleri
* Giriş ücretleri
* Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

Vize ücreti ve hizmet bedeli 120 €
Yurtdışı Çıkış harcı : 15 YTL
Ekstra Turlar ve kişisel harcamalar
Önemli Not : 20 kg ı aşan ağırlıklarda havayolları ek ücret almaktadır. Bagajların 20 kg üzerinde olmasından kaynaklanan ek ağırlık bedelleri fiyata dahil değildir.

Rezervasyon Talep Formu

E-posta & SMS Listesi

E-posta ve SMS üyeliği yaparak en yeni turlardan ve kapmanyalarda ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kutup Çizgisi Laponya

5 Gün

KAMPANYA

TUR DETAYLARI

Tur Videoları

O.T.C. Tur videolarımız