Slovenya - Hallstatt - Salzburg

  • ALIŞVERİŞ
  • DOĞA
  • EĞLENCE
  • İNSAN
  • KÜLTÜR
  • MACERA
  • TARİH
  • YÜRÜYÜŞ

Alp dağlarının güneşli yüzüne bakan Slovenya, tertemiz havası, cömert doğası ve saygılı insanları ile Ernest Hemingway’in de söylediği gibi yeryüzündeki cennet.
Güzelliği ile Unesco dünya mirası listesine girmiş ve hatta Çin’lilerin bile bire bir kopyasını yaptıkları büyülü Hallstatt.
Mozart’ın doğum yeri olan ve her köşesinde notalarının dolaştığı Salzburg.

Alplerin Güneşli Yüzü

1. Gün Istanbul – Ljubljana - Bled Gölü – Vintgar Boğazı -Kranska Gora . Sabah Belirtilecek saatte Istanbul Yeni Havalimanı’nda buluşmamızın ardından bizleri Avrupa’nın cennetti Alplerin güneşli yüzü Slovenya’ya götürecek uçuşumuz için gerekli işlemleri yerine getireceğiz. 2 saatlik uçuşun ardından varışımız ile birlikte ülkenin tek adası olan aynı zamanda ülkenin de sembolü olan Bled Gölü için yola çıkıyoruz. Yüzlerce yıldır adaya ulaşımı sağlayan “Pledna” adlı tekneler ile ülkenin bu romantik gölünde kısa ama çok keyifli yolculukla adayı ziyaret edeceğiz. Ada’dan tekrar Pledna ile dönerek bir süre serbest zaman geçireceğiz. Sonrasında bir başka doğal güzellik olan Vintgar Boğazı’nda unutulmaz bir yürüyüş yaparak ruhumuzu dinlendireceğiz. Yeşilin bin bir tonunun arasında akan billur gibi suların çağlamasına eşlik eden kuş sesleri ile Fethiye Saklıkenti andıran bu boğazda yapacağımız yürüyüş sonrasında hareket ederek Alp Dağlarının eteklerinde ki otelimize yerleşeceğiz. konaklama otelimizde.

2. Gün : Kranska Gora – Hallstat – Salzburg – Kranska Gora : Kahvaltı. Bambaşka güzel bir güne başlıyoruz. Muhteşem Alp dağları manzaraları eşliğinde Unesco koruması altında bulunan ve dünyadaki görülmesi gereken 100 yerden biri olan Hallstatt köyüne 3 saatlik bir yolculuğun sonunda varacağız. Bu destansı köyü doyasıya dolaşacağız. 7000 yıllık tarihe sahip bu köyde görülmesi gereken yer ise Kemikli Kilise. 1200 adet kafatasının dekoratif olarak işlendiği bu kilise aynı zamanda harika bir manzara da vaad ediyor. Sonrasında Salzburg’a hareket edeceğiz. Wolfgang Amadeus Mozart’ın doğum yeri olan bu Salzburg Avursturya’nın 4. Büyük ve önemli kentidir. Kapitelplatz, Salzburger Dom, Mozartplatz, Getreidegasse Strase göreceğimiz yerler arasında. Serbest zamanın ardından Salzburg’dan hareket ederek otelimize geri döneceğiz.Gün 3: Kranska Gora – Hallstatt – Salzburg – Kranska Gora:
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından erkenden yola çıkacağız. Alp dağlarının masalsı güzellikleri eşliğinde Avrupa’nın en eski yerleşim yerlerinden biri sayılan ve dillere destan güzelliği ile ziyaretçilerini büyüleyen Hallstatt’a (UNESCO) 3 saatlik yolculuk sonunda varacağız. Bu küçük kasaba öylesine güzel ve şiirsel ki Çin’de bile bir kopyası yapılmıştır. Burada geçireceğimiz sürenin ardından sanatıyla, eski sokakları ile ve müzik notaları ile Salzburg (UNESCO) bizi bekliyor olacak. Mozart’ın şehri Salzburg’a varışımızın ardından eski şehir merkezinde yapacağımız gezinin ardından tekrar yola çıkarak Kranska Gora’ya dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün : Kranska Gora – Skofija Loka – Ljubljana: Kahvaltı’nın ardından Alplerin bu güzel bölgesinden ayırlarak orta çağ şehri olan Skofja Loka’ya hareket edeceğiz. Bu kentte birçok bina koruma altında. Hofmann evi, Kara Kilise, Meryem Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Bir süre serbest zamanın ardından,  Slav dilinde “En sevilen” anlamına gelen ve Slovenya Cumhuriyeti’nin başkenti Ljubljana’da yapacağımız panoramik yürüyüş turumuz, bu şirin Avrupa şehri, diğer büyük Avrupa şehirlerinden birer parça taşımaktadır. Amsterdam, Roma ve Viyana’dan esintiler taşıyan, ölümsüz aşklara ev sahipliği yapan bu şehirde inanılmaz hikayeler ve mitler bizleri bekliyor olacak. Yıldız Meydanı, Ljubljana Üniversitesi rektörlüğü, Dünya’nın en eski 2. Filarmonisi, Pleçnik Meydanı ve Pazar alanı, St. Nicholas Katedrali, Ayakkabıcılar köprüsü, Üçüz Köprü, Ejderhalar Köprüsü göreceğimiz yerler arasında. Bu harika Avrupa başkentinde vereceğimiz serbest zamanın ardından hareketle havalimanına transfer oluyoruz. Bizleri Istanbul’a götürecek olan uçuş için biniş işlemlerini gerçekleştirerek Istanbul’a varacağız.  Istanbul’a varışımız ile birlikte sizlerlee bir başka O.T.C. International Turizm seyahatinde karşılaşabilmek ümidiyle vedalaşacağız.

Konusunda Uzman Rehber

Gezimiz konusunda uzman profesyonel rehberlerimiz tarafından yönetilmektedir.

TUR FİYATI

*06.07.2022 Tarihli TCMB kuruna göre hesaplanmıştır. Ödeme yapıldığı andaki kur geçerlidir.

FİYATA DAHİL OLANLAR

* Istanbul – Ljubljana – Istanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri
* 2 Gece Kranska Gora 3* Otelde konaklama
* 2 Adet sabah kahvaltısı
* Bled gölünde Pledna Ücreti
* Vintgar Boğazı giriş ücreti
* Programda belirtilen tüm çevre gezileri ve lüks araçlar ile ulaşım
* Türkçe rehberlik hizmetleri
* Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

Vize ücreti ve hizmet bedeli 170 €
Yukarda dahil olduğu belirtilmemiş giriş ücretleri

Yurtdışı Çıkış harcı : 50 TL
Ekstra Turlar ve kişisel harcamalar
Önemli Not : 20 kg ı aşan ağırlıklarda havayolları ek ücret almaktadır. Bagajların 20 kg üzerinde olmasından kaynaklanan ek ağırlık bedelleri fiyata dahil değildir.

Rezervasyon Talep Formu

E-posta & SMS Listesi

E-posta ve SMS üyeliği yaparak en yeni turlardan ve kapmanyalarda ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Slovenya

3 gece 4 Gün

KAMPANYA

TUR DETAYLARI

Tur Videoları

O.T.C. Tur videolarımız