Sri Lanka

 • ALIŞVERİŞ
 • ARKEOLOJİ
 • DOĞA
 • İNSAN
 • KÜLTÜR
 • MACERA
 • SAFARİ
 • TARİH
 • UNESCO
 • YÜRÜYÜŞ

Hint Okyanus’unun safiri yada Budha’nın göz yaşı. Çayı ile ünlü tropikal adanın keşfedilmeyi bekleyen güzellikleri ile birlikte bizleri sımsıcak gülümsemeleri ile karşılayan Lanka’lılar ile keyifli bir yolculuk bizleri bekliyor.

Yarı değerli taşları, Tropikal iklimi, dünyaca ünlü baharatları, egzotik meyveleri, yemyeşil bitki örtüsü ile sömürge kültürünün güney Asya’ya özgü harmanın bir sonucu olarak bu bakir ada kaşifleri en derin saygı ve içtenlikle ağırlıyor.

Hint Okyanusu'nda bir safir Sri Lanka

1. Gün : Istanbul – Kolombo  - Pinnawala - Girtale
Havalimanı’nda buluşmamızın ardından uçuşumuz için gerekli işlemleri gerçekleştirerek yolculuğumuza başlıyoruz. Sri Lanka’nın ticaret merkezi ve baş şehri Kolombo’ya varışımız ve sevecen misafirperverlikleri ile yerel ekibimiz ile tanışıyoruz.  Sri Lanka’nın tropikal doğasında ki yolculuğumuz ilk andan itibaren bizi dinlendirmeye başlayacak. İlk durağımız bu cüssesi dev ama o kadar da nazik yaratıklar ile ilgili bilgiler alacağımız merkeze gidiyoruz. Doğa’da çeşitli sebeplerden sürülerinden ayrılan fillerin bakıldığı dünyada eşi benzeri olmayan Pinnawalla Fil Yetimhanesi’nde beslenmeleri ve yıkanmalarını izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel lezzetlerin de sunulduğu otelimizde olacak. Konaklama Girtale’de

2.Gün :Gritale – Sigirya – Polonnoruwa – Gritale
Bu gün sıkı bir gün olacak. Dinlenmişliğin,  egzotik meyvelerle süslenmiş sağlıklı ve güzel bir kahvaltının ardından yola çıkacağız. Ada üzerinde ki en şahane eseri görmek üzere tropikal doğanın içerisinden, penceremizden akıp giden küçük köy ve yerleşimlerin eşliğinde Sigirya Kayalığı yani gökyüzündeki kaleye varacağız. Diğer bir adı Aslan Kale’si olan ve M.S. 5. Yüzyıla tarihlenen muhteşem yapının neden aslanlara ithaf edildiğini göreceğiz. Bu enteresan yapının hala etkisindeyken bir başka cazibe merkezine geçeceğiz.  Sri Lanka’nın kanlı güç savaşları ve hanedanlıkların entrikalarının cereyan ettiği bir ortaçağ şehri olan Pollonoruwa. Bir zamanlar başkentlik yapmış bu şehirde Sri Lanka’nın görkemli tarihinin haşmetli yapılarını ve mimarisini tanıyacağız. Akşam yemeğimiz ve geceleme otelimizde.

3. Gün : Gritale – Dambulla – Matale - Kandy
Altın tapınak ve Budha’nın hayatı. Binlerce fresko ile onlarca mudra’sı ile Budha heykelleri ve onlara eşlik eden Sri Lanka kralları. Bir başka Unesco dünya mirası olan Dambulla Mağaraları günün başlangıç noktası olacak. Sonrasında,  mutfaklarımızda vazgeçemediğimiz, doğu kültürlerinde “İyi ve uzun yaşam” anlamına gelen “Ayurveda” öğretilerinin temelini oluşturan beslenme ve baharatların sırlarını öğreneceğimiz bahçelerde. Mis gibi kokuları ile sofralarımızda hep var olan baharatların yanında yeni baharatları ve faydalarını öğrenmek üzere sonraki durağımız olan Matale Baharat Bahçeleri. Sonrasında Kandy’e hareket edeceğiz. , Budhistler için önemi büyük bir başka Unseco korumasında olan “Diş Tapınağı” na hareket edeceğiz. Budhistlerin 7 kat saf altın bir kapta sakladıkları kutsal Budha’nın dişi için yaptıkları törenleri ve tapınmalarını gözlemleyeceğiz. Ama öncesinde  Sri Lanka müzikleri, folklorik kıyafetleri ve danslarından örnekleri seyredeceğiz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün : Kandy – Peradeniya – Nuwara Eliya:
Tropikal ağaçların, binlerce bitki türünün ve Orkide’nin arasında bir doğa yürüyüşü bizi bekliyor. Endemik bitkilerin yanı sıra dünyanın en geniş ağacını da göreceğiz.5,000 den fazla bitki ve ağaç türünün bulunduğu Peradeniya Botanik bahçesi güne başlamak için en güzel nokta. Sonrasında bir başka ilginç deneyim bizleri bekliyor olacak. Sömürge döneminde İngilizlerin inşa ettiği tren yolları ülkenin hala en etkin ulaşım sistemlerinden biri. Yüzlerce yıldır baharat, çay ve yarı değerli taşların sevk edildiği bu tarihi yolda yapacağımız tren yolculuğuna adanın tropik bitki örtüsünün yanı sıra dünyaca ünlü çaylarının yetiştirildiği çay bahçeleri ve hasat yapan geleneksel kıyafetleri ile Tamiller gözlerimizin önünde bir rüya gibi akıp gidecek. Vardığımız tren istasyonundan Nuwara Eliya şehrine çıkarken kendinize “hala Sri Lanka’da mıyız?” sorusunu soracaksınız. Bambaşka bir dünya. Seyahatimiz esnasında gördüğümüz yerlerden çok farklı. Serin, tertemiz ve taze hava eşliğinde lakabı “Küçük İngiltere” olan şehri keşfedeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün :Nuwara Eliya – Çay Tarlaları – Yala :
Yol boyunca gördüğümüz çay bahçelerinden  bir tanesini ziyaret edeceğiz. Seylan çayı ile Türk çayı arasındaki farklılıkları öğrenip, filizinden koparılıp sofralarımıza gelene kadar ki yolculuğunda çay ve çeşitlerini inceleyeceğiz. Sonrasında dağların, akarsuların, çay tarlalarının, şelalelerin arasında yapacağımız yolculuğun sonunda filler, tavus kuşları, timsahlar ve daha birçok ilginç hayvan doğal ortamlarında bizleri bekliyor olacak. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün : Yala – Galle – Kolombo :
Adanın derinliklerinden artık Hint Okyanusu’nun kıyılarına geçtiğimiz bu gün Sri Lanka’nın sömürge tarihinde bir başka sayfayı göreceğiz. Bünyesinde Portekiz, İspanyol, Fransız, Hollanda ve İngiliz mimarisi barındıran ada, dini inanış çeşitliliği ile de birleşince dünya üzerinde eşsiz bir konuma sahip olduğunu kanıtlıyor. Hint Okyanusu kıyısında yapacağımız yolculuğun sonunda. Başkent’e hareket edeceğiz. Sri Lanka’nın en hareketli ve büyük şehri olan Kolombo’da üç şeritli bulvarlar, tarçın bahçeleri, Hollanda kilisesi, İngiliz garnizonu ve taş oymalı fasadıyla Hindu tapınağı göreceğimiz yerler arasın. Sonrasında da birbirinden ilginç ürünlerin satıldığı alışveriş mekanlarını göreceğiz Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün Kolombo – Istanbul : Sabah çok erken saatteki uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer olacağız. Gerekli işlemleri gerçekleştirdikten sonra uçuşumuz sonucunda Istanbul havalimanına varacak ve bir başka O.T.C. International gezisinde karşılaşabilmek ümidiyle sizlere veda edeceğiz.

Konusunda Uzman Rehber

Gezimiz konusunda uzman profesyonel rehberlerimiz tarafından yönetilmektedir.

TUR FİYATI

*28.01.2020 Tarihli TCMB kuruna göre hesaplanmıştır. Ödeme yapıldığı andaki kur geçerlidir.

FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Istanbul -  Kolombo – Istanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • 6 Gece 4 yıldızlı otellerde Yarım Pansiyon Konaklama
 • 6 Sabah Kahvaltısı
 • 6 Akşam Yemeği
 • Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Türkçe Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Tüm Çevre Gezileri
 • Giriş Ücretleri
 • Seyahat Koruma Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Sri Lanka Vizesi (50 USD)
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL)
 • Şahsi Harcamalar
 • Dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet


 

Rezervasyon Talep Formu

E-posta & SMS Listesi

E-posta ve SMS üyeliği yaparak en yeni turlardan ve kapmanyalarda ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kutup Çizgisi Laponya

5 Gün

KAMPANYA

TUR DETAYLARI

Tur Videoları

O.T.C. Tur videolarımız