Kiev - Yaremche - Lviv

  • ALIŞVERİŞ
  • ARKEOLOJİ
  • DOĞA
  • İNSAN
  • KÜLTÜR
  • TARİH
  • UNESCO

4 Gece - 5 Gün THY ile...
Akşam Yemekleri Dahil. 
Extra Tur yok.
Vize Yok!

Kiev - Yaremche - Lviv

1.Gün : (17 Mayıs Çarşamba)  İSTANBUL – KİEV - YAREMCHE: Sabah 03:45'de Atatürk havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşmamızın ardından  saat 06:45'de Ukrayna'nın başkenti Kiev'e doğru yola çıkıyoruz. 2 saat sürecek olan uçuşumuzun ardından, yerel yetkililer ile buluşarak turumuza başlıyoruz. Kısmen yürüyerek kısmen aracımız ile yapacağımız turumuzda, Zafer Meydanı, St. Vilodemir Katedrali, Altın kapılar, Altın kubbeli aziz Michael katedrali, Bağımsızlık meydanı, Khreschatyk sokağı ve Kiev şehrini panoramik olarak görebileceğimiz Halkların Kardeşliği Anıtı ilk duraklarmız olacak. Kısa bir serbest zamanın ardından UNESCO dünya mirası listesinde olan Milli tarihi ve kültürel anıt Kiev Pechersk Manastırı'nı ziyaret edeceğiz. Sonrasında 2. Dünya Savaşında Ukrayna'yı anlatan müzeyi gezeceğiz. Erken saatte alacağımız akşam yemeğinin ardından 18:50'de Frankivsk'e hareket edecek olan Sovyet Dönemi yataklı gece treni ile nostaljik yolculuğumuz devam edecek.

2. Gün : (18 Mayıs Perşembe) Yaremche: Ivanov Frankivsk’e varışımızın ardından kahvaltı alacağımız otele hareket edeceğiz. Kısa bir şehir gezimizin ardında Karpat Dağlarına doğru hareket ederek Yaremche’ye (Yarımca) ulaşacağız. Prut nehri vadisinde bulunan Kendi halinde, ve Karpat dağlarından dolayı kayak merkezlerini bünyesinde barındıran bu şehir aynı zamanda muhteşem dağ havası sebebiyle sağlık turizmi açısından bir cazibe merkezidir. Dünya’da Kazdağları ve Yaremche bölgesi bol oksijenli havası ile ünlüdür.Bu bölgede binlerce yıldır yaşayan Hutsul halkını tanıma ve geleneksel el işleri ile dolu çarşısında dolaşabilme fırsatımız olacak. Hutsul müzesi, Proboi şelalesi göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği ve konaklama

3. Gün : (19 Mayıs Cuma) Yaremche - Lviv : Sabah kahvaltısından sonra  Yaremche’den yola çıkarak penceremizden akıp giden Ukrayna manzaraları eşliğinde Lviv’e varıyoruz. Gizemli ve mimari açıdan muhteşem bir şehir bizi bekliyor olacak. Ancak yolda size bir süprizimiz olacak… Arnavut kaldırımlı sokaklarına karışan kahve kokuları ve tramvayları ile UNESCO dünya mirası listesinde olmayı hakediyor. Pazar meydanı, Belediye binası, Ecza müzesi, Dominikan Kilisesi ve Ermeni mahallesi göreceğimiz yerlerden sadece bazıları. Turumuzun ardından  otele giriş ve serbest zaman. Akşam yemeğimiz yerel bir lokantada olacak.

4. Gün : (20 Mayıs Cumartesi ) Lviv: Kahvaltı. Tüm gün sürecek olan gezimiz Lviv’in meşhur “Altın At Nalı” rotasında olacak. Ortaçağ’da savunma mimarisinin en güzel örneklerinden olmasının yanısıra hayaletleri ile de konuşulan Olesky, Pidgoretsky ve Zolochivsky kaleleri haklı ünvanlarını bizlere kanıtlayacaklar.Her antik kent bir çok sır saklar. Hatta içinde yaşayanlardan bile saklanır bu sır. Lviv yeraltı tünelleri de bu sırlardan bir tanesi… 100 km den fazla uzun olan, 1920 lerde hırsızların hazinelerini sakladıkları, 1940 larda Lviv’li yahudilerin nazilerden saklandıkları bu tünellerin sırlarını hep birlikte çözeceğiz. Akşam yemeğinin ardından bizleri Kiev’e götürecek olan hızlı  trenimiz için tren istasyonuna gidiyoruz. Kiev’e varışımız ile birlikte otelimize transfer olacağız. Konaklama otelde.

5. Gün : (21 Mayıs Pazar) Lviv – Kiev - Istanbul: Trende alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kiev’e varıyoruz. Şehir merkezine transferimizden sonra saat 16:00 ya kadar bu güzel şehiri keşfedebilmek, alışveriş yapabilmek için serbest zamana sahibiz. Havalimanı’na transfer olarak 21:15 THY Kiev Istanbul seferini gerçekleştiriyoruz. Saat 23:30’da istanbul’a varışımızın ardından sizlerle bir başka O.T.C. International Turizm seyahatinde karşılaşabilmek ümidiyle vedalaşıyoruz.

Konusunda Uzman Rehber

Gezimiz konusunda uzman profesyonel rehberlerimiz tarafından yönetilmektedir.

TUR FİYATI

*28.01.2020 Tarihli TCMB kuruna göre hesaplanmıştır. Ödeme yapıldığı andaki kur geçerlidir.

FİYATA DAHİL OLANLAR

* İstanbul – Kiev – İstanbul Tarifeli seferi ekonomi sınıfı Uçak biletleri

* Hotel Rubel Yaremche 4*  1 gece Konaklama

* Reikartz Medievale Lviv Hotel 4* 1 gece konaklama

* Kiev 4* Otel 1 gece konaklama

* Kiev – Yaremche 1. Sınıf 2 li yataklı Kompartımanda Tren bileti

* Lviv – Kiev 1. Sınıf Hızlı Tren bileti

* Sabah kahvaltıları (4 adet ), Akşam yemekleri (4 adet)

* Belirtilen bütün geziler

* Programda belirtilen tüm çevre gezileri

* Giriş Ücretleri

* Lüks araçlar ile ulaşım

* İngilizce yerel rehberlik

* Türkçe Tercümanlık Hizmetleri

* Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

Yurtdışı Çıkış harcı : 15 TL

Extra Turlar ve kişisel harcamalar

Programda açıkca dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet bedeli

Yerel otoritelerce talep edilecek her türlü resim harc ve vergi.

Önemli Not : 20 kg ı aşan ağırlıklarda havayolları ek ücret almaktadır. 
Bagajların 20 kg üzerinde olmasından kaynaklanan ek ağırlık bedelleri fiyata dahil değildir

Rezervasyon Talep Formu

E-posta & SMS Listesi

E-posta ve SMS üyeliği yaparak en yeni turlardan ve kapmanyalarda ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kutup Çizgisi Laponya

5 Gün

KAMPANYA

TUR DETAYLARI

Tur Videoları

O.T.C. Tur videolarımız