Ermenistan Gürcistan

  • ALIŞVERİŞ
  • ARKEOLOJİ
  • DOĞA
  • EĞLENCE
  • İNSAN
  • KÜLTÜR
  • MACERA
  • TARİH
  • UNESCO
  • YÜRÜYÜŞ

Kafkasya'ya giriş coğrafyasında en merak edilen ülke Ermenistan ve doğa güzellikleri ile dillere destan Gürcistan'ı keşfe gidiyoruz.

Ermenistan Gürcistan

1.GÜN: Istanbul – Kars Belirtilecek saatte belirtilecek havalimanında buluşmamızın ardından Kars’a olan uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Diğer illerimizden gelecek olan misafirlerimiz ile konaklama yapacağımız otel resepsiyonunda buluşmamız ile birlikte sabah kahvaltımızı alıp ANİ HARABELERİNE doğru yola çıkacağız. Ani Harabelerini gezdikten sonra KARS Merkeze geçerek öğle yemeği molası vereceğiz. Sonrasında Osmanlı- Rus ve Ermeni mimari yapılarından oluşan tarihi Kars şehrini gezmeye başlayacağız. Çok sayıda tarihi okul devlet binası gibi yapıtları görme imkânımız olacak. Gezilecek yerler sırasıyla KARS KALESİ, TAŞ KÖPRÜ, KÜMBET CAMİİ (12 HAVARİLER KİLİSESİ), EBU’UL HASAN-I HURAKANI TÜRBESİ, YANIK KİLİSE (KAZIMKARABEKİR CAMİİ), KATERİNA KÖŞKÜ gibi yapıtlar gezilip görüldükten sonra akşam yemeğine geçeceğiz. Gece serbest zaman ardından konaklama.

2.GÜN: Kars - Ardahan  - Posof - Ahıska Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Ardahan iline gideceğiz. Ardahan Kalesini gördükten sonra isteyen meşhur “Göle Kaşar peyniri” alma imkanına sahip olacaktır. Alışverişimizin ardından yolumuza devam edip ATATÜRK ‘ün siluetinin dağa yansıdığı yer olan DAMAL İlçesi’nde hatıra fotoğraflarımızı çekerek ILGAR Dağından geçip Posof ilçesine oradanda TÜRK GÖZÜ Sınır kapısından çıkışımızı yapıp Gürcistan’a geçeceğiz. Vale kasabasını arkamızda bırakıp AHISKA TÜRKLERİNİN yaşadığı şehir olan AHALSİHETİ’ye varacağız. Otelimize yerleştikten sonra AHISKA KALESİ (RABAT KALESİ)’ni gezmek için otelimizdenayrılacağız. Akşam yemeği ve konaklama.

3.GÜN: Ahıska - Bavra (Ermenistan) - Gümrü - Erivan Sabah kahvaltısı sonrası yola çıkarak KURA nehri vadisi boyunca ilerleyerek ŞEYTAN Kalesi’ni göreceğiz. Kura nehri vadisinden ayrılarak AHALKALAKİ kasabasına varacağız. Sonrasında Gürcistan’dan çıkış yaparak ERMENİSTAN BAVRA GÜMRÜK SINIR KAPISINDA VİZE İŞLEMLERİMİZİN ARDINDAN Ermenistan’a giriş yapacağız. TÜRKİYE Cumhuriyeti’nin RUSLAR ile KARS GÜMRÜ SINIR Antlaşması’nın yapıldığı GÜMRÜ ŞEHRİNE varacağız. Gümrü’de terk edilmiş olan SEV BERD (KARA KALE)’ si, RUS İMPARATORUNUN kalesi, Milli Müze, MARİAM(MERYEM) ve SANAT MÜZESİ, MARHUSHEN MANASTIRI, GÜMRÜ MEYDANI göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği molasının ardından Ermenistan’ın başkenti Erivan’a varacağız. Ermenilerin ruhanikutsal merkezi olarak bilinen EÇMİNADZİN KİLİSESİ (ÜÇ KİLİSE), İRANLI HÜZEYİN ALİ Han’ın yaptırdığı MAVİ CAMİ, AKKOYUNLU TÜRBESİ, CUMHURİYET MEYDANI, ERİVAN OPERA BİNASI burada göreceğimiz yerlerden başlıcaları. Günün sonunda Otelimize yerleşme akşam yemeği gece serbest zaman konaklama

4.GÜN: Erivan Garni - Erivan Sabah kahvaltısı sonrası GARNI köyünde bulunan eski çağ döneminden kalan PAGAN Tapınağı’nı gördükten sonra kayalık bir dağı oyarak yapılan, ERMENİ taş ustalığının eşsiz bir örneği GEHARD Manastırı’nı ziyaret edeceğiz. Akabinde ERİVAN’a dönerek eski el yazmalarının sergilendiği kütüphane olan MADENATARAN’ı gezeceğiz. ERMENİLER in AĞRI DAĞINA olan özlemini gidermek ve bu muhteşem dağı izlemek için günümüzde yapılmış olan CASSADE MERDİVENLERİ ne çıkıp AĞRI DAĞI’nı birde Ermenistan tarafından göreceğiz. Serbest zaman ardından akşam yemeği gece şehrin gezilişi eğlencelerin ardından konaklama.


5.GÜN: Erivan - Sevan - Nayombirgan - Tiflis Sabah kahvaltısı sonrası ERİVAN’dan ayrılarak adeta VAN GÖLÜNÜN benzeri olan SEVAN ŞEHRİ ve SEVAN GÖLÜNE doğru yola çıkacağız. Gölün ortasındaki adada Ermenistan Cumhurbaşkanının yazlık köşkü bulunmaktadır. Dileyen misafirlerimiz burada bulunan Ermenistan hatırası hediyelik eşyalardan alabilir. Sevan gölünü görüp serbest vakit geçirdikten sonra ormanlarla kaplı Sevan dağı üzerindeki yolumuzla devam edeceğiz. Yinebir başka dağ olan Bilican dağını da arkamızda bırakarak BİLİCAN ŞEHRİNE varacağız. Kısa bir mola ve gezintinin ardından yolumuza devam edip NAYOMBİRGAN ŞEHRİNE varacağız. Buradaki gezimizin ardından Gürcistan’a geçmek için SADOHLO SINIR Kapısı’ndan Çıkış işlemimizi tamamlayıp Gürcistan’a geçeceğiz. Yolumuz üstünde çok sayıda irili ufaklı Sovyet yapımı eski binaları görerek TİFLİS’e varacağız. Konaklama yapacağımız otele yerleşerek TİFLİS şehir turumuza başlayacağız. Rustaveli caddesi, Gürcülerin ünlü yazarı ŞOTA RUSTAVELİ heykeli, Opera binası, Özgürlük meydanı, Gürcü halkının ve Gürcistan’ın sembolü haline gelmiş AZİZ GEORGİ heykeli, Avrupa’nın en büyük Ortodoks Katedrali olan SAMEBA Katedrali, Vernisoy antika çarşısı, Ressamlar çarşısını, gezdikten sonra canlı müzik ve Kafkas halk dansları eşliğinde alacağımız akşam yemeği sonrası otelimize döneceğiz.

6.GÜN: Tiflis Sabah kahvaltı sonrası bura, buram tarih kokan eski Tiflis sokaklarından aracımızla geçerek Kutsal dağ anlamına gelen TASMİNDA TV anten kulesine çıkacağız. Buradan tüm TİFLİS Şehrini kuş bakışı seyredebileceğiz. Sonrasında şehir merkezine inerek TELEFERİKLE NARI KALESİ ve Gürcülerin anası heykeli olan KATRI DEDA Heykeline çıkacağız. Burada geçireceğimiz zamanın ardından dileyen misafirimiz teleferikle, dileyen misafirimiz merdivenlerden yürüyerek ORTACALA ‘da bulunan tarihi hamam ve AZERİ Camisini ziyaret etmek üzere hareket edeceğiz. Öğle yemeği için molası sonrasında aracımıza binerek 685 mt yükseklikte bulunan Kafkasların en eski ibadet hanelerinden olan JVARI MANASTIRINA gideceğiz. Manastır ziyaretinin ardından 1994 yılında UNESCO tarafından dünya kültür mirasları kapsamına alınan Gürcistan’ın eski başkenti olan MTSHETA’ya geçeceğiz. Daracık
tarihi sokaklar arasından geçerek Orta Çağ dönemine ait olan SVETİTSHOVELİ KATEDRALİ’ni de ziyaret etikten sonra geri TİFLİS’e dönerek serbest zaman geçiriyoruz akşam yemeğin sonrasında TİFLİS’ in tarih dolu gizemli sokaklarını gece ışıkları eşliğinde dolaşarak otelimize dönüyoruz.

7.GÜN: Tiflis - Gori - Kutaisi Sabah kahvaltı sonrası GORİ Şehrine gidiyoruz burada bir döneme damgasını vurmuş SOVYETLER BİRLİĞİ LİDERİ JOSEF STALİNİN doğup büyüdüğü evi ve müzesini gezeceğiz. Ardından yolumuza devam ederek Haşuri şehri, sonrasında Gürcistan’ın ikinci büyük kenti olan KUTAİSİ ‘ye varacağız Cumhuriyet meydanındaki Tiyatro ve opera binasını gördükten sonra Dinazor ayak izlerinin bulunduğu SATAPLİA NATURA Parkına hareket edeceğiz. Ardından PROMETHEUS mağaralarını gezerek akşam yemeğimi ve konaklamamızı bu şehirdeyapacağız.

8.GÜN: Kutaisi - Oaktse Kanyonu - Batum - Hopa - Rize Trabzon - Istanbul :Sabah kahvaltısı sonrası OKESTA KANYONUNA gideceğiz. Kanyonun muhteşem manzarasını gezip gördükten sonra BATUM Şehrine hareket edeceğiz. Öğle
yemeği ve molanın ardından klasik şehir turu eşliğinde YEŞİL CAMİ ve TÜRK Sokağı, Batum PİAZA Meydanı, AVRUPA Meydanı ve ALTIN POST Heykeli, ALİ VE NİNO Heykeli, BULVAR gezilerinin ardından akşam saatlerine doğru SARP SINIR kapısından Türkiye’ye geçeceğiz. HOPA ‘da akşam yemeği molası ardından sırasıyla Karadeniz Sahil yolu üzerinden RİZE sonrasında Trabzon’a varacağız gece uçağına misafirlerimizi uğurlayıp bir başka OTC International Turizm organizasyonunda buluşabilmek ümidiyle sizlere veda edeceğiz.

Konusunda Uzman Rehber

Gezimiz konusunda uzman profesyonel rehberlerimiz tarafından yönetilmektedir.

Ermenistan Cumhuriyeti Yeşil Pasaport sahibi T.C. Vatandaşlarına ülkeye giriş iznir vermemektedir. 

Değerli Misafirimiz,
Rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için :
Turumuza katılmaya karar verdiğinizde pasaportunuzda veya kimliğinizde
yazdığı şekilde adınız, Soyadınız, tc kimlik numaranız ve doğum tarihiniz ile
birlikte acentemize kayıt yaptırabilirsiniz.
1.Tur’a kayıt anında rezervasyonun kesinleştirilebilmesi için kaparo ödenmesi
gerekmektedir.
2. Tur hareket tarihinden 45 gün ve daha fazla olan sürelerde Tur Bedelinin en az
%50’si ödenmiş olup hareket tarihine 15 gün kala bakiyenin kapatılmış olması
gerekmektedir
3.Tur’a Kayıt anında tur hareketine 15 gün ve daha az zaman kalmış olması
durumunda tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
4.Yabancı para birimi cinsinden belirtilmiş olan tur bedelleri ödeme yapılacağı gün ve
saatteki TCMB efektif satış kurları üzerinden TRL olarak ödenebilir.
5.Yukarıdaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonunuz iptal edilir.
6.Tur’a son kayıt tarihi yukarıda belirtilen tarihlerden 7 gün öncedir Sonraki talepler
uçak ve/veya otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.
7.Turumuz Minimum 14 Kişi ile hareket edecektir. Yeterli Kişi sayısı oluşmaması
durumunda tur iptal edilir ve kayıt yaptıran misafirlerimize bu bilgi en geç tur
tarihinden 7 gün öncesinde bildirilir.
8.Gezimizin rotasında kullanılacak araçlar ülke şartlarına ve kişi sayısına bağlı olarak
klimalı konforlu araçlar kullanılacaktır.
9.Türkçe rehberlik hizmeti 10 kişi ve üzerindeki gruplarda sağlanmaktadır.

 

 

TUR KATILIM KOŞULLARIDIR MUTLAKA OKUYUNUZ!

1- Çoruh Oudoor Travel; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,
28.09.1955Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm
saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın
ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının
yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun
iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
2- Uçuş saatlerimizi ofisimizden öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından
yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Çoruh Outdoor Travel
sorumlu tutulamaz. Çoruh Outdoor Travel Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur
güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım
turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
3- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri
kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili
havayolu kontuarlarında ya da on-line olarak havayolu firmalarının internet
sitelerinden yapılması zorunludur. 

 
4- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında
sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler
kişiler tarafından takip edilmelidir.
5- Tura katılım için Çoruh Outdoor Travel tarafından bildirilen saatlerde belirtilen
havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında
yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa
binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Çoruh Outdoor Travel sorumlu
değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni
uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar
kendilerine aittir.
6- Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen
gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve
akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki
değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
7- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması
mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması
zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri
yerine getirmeleri zorunludur. 
8- Çoruh Outdoor Travel Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır.
Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun
vize alamaması ile ilgili olarak Çoruh OutdoorTravel`ın hiçbir sorumluluğu yoktur.
Çoruh OutdoorTravel sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize
başvurularında Çoruh Outdoor Travel herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu
bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 
9- Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır.
Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde
düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik
gösterebilir.
10- Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde
yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Çoruh Outdoor Travel sorumlu
tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi
gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan
misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden
Önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra
turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura
katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir
sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların
yapılamamasından Çoruh Outdoor Travel sorumlu tutulamaz.
11- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda
olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Çoruh Outdoor Travel sorumlu değildir.
Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması
sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 

12- Çoruh Outdoor Travel, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme
hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3.yatak standart
yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin
yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı
tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır.
Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
13- Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dâhildir.
Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar
geçerlidir.
14- Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını
bulundurmaları gerekmektedir.
15- Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Çoruh Outdoor
Travel misafirleri Çoruh OutdoorTravel sorumluluğundadır.
16- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile
beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan
muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
17- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli
kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları
gerekmektedir.
 
18- İki kişilik odada kalmak isteyip de bir kişi olarak rezervasyon yaptıran
müşterilerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde
tek kişi farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını üzülerek
bildiririz.
 
19- Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur broşüründen
bağımsız düşünülemez.

 

TUR FİYATI

*06.07.2022 Tarihli TCMB kuruna göre hesaplanmıştır. Ödeme yapıldığı andaki kur geçerlidir.

FİYATA DAHİL OLANLAR

Istanbul -Kars / Trabzon - Istanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri
(Diğer illerden katılmak isteyen misafirlerimiz bağlantılar için acentemiz ile irtibata geçebilir)
Klimalı Lüks araçlar ile ulaşımlar
Tüm çevre gezileri
7 Gece otel konaklama 3 ve 4 (*)
7 Akşam yemeği
8 Sabah kahvaltısı
Rehberlik hizmeti
Zorunlu Tursab seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

Yurt dışı çıkış harç pulu(50 Tl)
Ermenistan Vizesi (10 USD)
Öğle yemekleri
Yemeklerle birlikte alınan içecekler
Ören yeri giriş ücretleri
Özel harcamalar
Uçaklarda fazla ağırlık bedelleri
Yukarıda dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmetler

Rezervasyon Talep Formu

E-posta & SMS Listesi

E-posta ve SMS üyeliği yaparak en yeni turlardan ve kapmanyalarda ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Slovenya

3 gece 4 Gün

KAMPANYA

TUR DETAYLARI

Tur Videoları

O.T.C. Tur videolarımız