Baştan Başa Büyülü Fas

 • ALIŞVERİŞ
 • ARKEOLOJİ
 • DOĞA
 • EĞLENCE
 • İNSAN
 • KÜLTÜR
 • MACERA
 • MÜZİK
 • TARİH
 • UNESCO
 • YÜRÜYÜŞ

Baştan Başa Büyülü Fas

1.    Gün:Istanbul – Kazablanka - Rabat Istanbul Yeni Havalimanı dış hatlar terminalinde, saat 09:00’da buluşmamızın ardından bizleri Kazablanka’ya götürecek olan uçuşumuz için Check-in işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra Kuzey Afrika’nın en ilginç ve büyülü ülkesi Fas’a doğru yola çıkacağız. Yerel saat ile 14:30’da varışımız ile birlikte bizleri bekleyen yerel yetkililer ve aracımız ile buluşarak Fas’ın kraliyet başkenti Rabat’a doğru yola çıkacağız. Atlas Okyanusu boyunca yapacağımız 1 saatlik keyifli yolculuk sonunda bu kraliyet başkentini gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Kral 5. Muhammed’in ebedi istirahatgahı olan 4. Muhammed Mozolesi, Hassan Kulesi, Yahudi mahallesi, Ulusal mücevher müzesi göreceğimiz yerler arasınd. Günün sonunda otelimize yerleşerek akşam yemeğimizi alacağız. Konaklama otelimizde. 

2.    Gün: Rabat - Chefchaouen Kahvaltı. Ülken’in kuzeyine yapacağımız 4 saatlik yolculuk sonunda “Mavi Şehir” olarak adlandırılan Rif dağlarının eteklerinde kurulumuş, çivit mavisine boyanmış evlerin ve sokakların farklı renklerde çiçeklendirilmesi ile bir renk cümbüşü halini almış bu güzel şehirde Kashbah (Kale), Medina, 5. Muhammed Meydanı, Jemaa Bouzafar Camii’ni gördükten sonra otelimize yerleşerek, bu inanılmaz güzellikteki kasabayı keşfedebilmeniz için serbest zaman alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.    Gün: Chefchaouen – Volubilis – Meknes - Fes Sabah Kahvaltımızın ardından, Kuzey Afrika’nın en iyi korunmuş ve Unesco Dünya Mirası Lisetesinde yer alan bir Roma Şehri olan Volubilis’e hareket ediyoruz. İlk önce verimli topraklarının sunduğu imkanlardan dolayı bir Berberi şehri olarak kurulan ve gelişen şehir, sonrasında Moritanya kırallığına başkentlik yapmıştır. Roma istilasından sonra Kuzey Afrika’da önemli bir Roma Şehri halini alan yerleşim günümüzde çok iyi korunmuş mozaikleri ve binaları ile ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Buradan yönümüzü bir başka kraliyet şehri olan Meknes’e çeviriyoruz. 11. Yüzyılda askeri yerleşim olarak kurulan daha sonra 17. Yüzyılda Sultan Mevlay İsmail’in hanedanlığını kurduğu şehri Fas krallığının başkenti haline getirmiştir. İspanyol ve Magrib mimarisi ile harmanlanan binalar şehrin Unesco dünya mirası listesine alınmasını hakettiren cinsten. Bu binaların en önemlilerinden Molla İdris Türbesi, Bab Mansour (Mansur Kapısı) Lahdim Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Buradan hareketle Trans Sahra yolu üzerinde Atlas dağlarına yakın olarak 8. Yüzyılda kurulmuş olan Fes Şehrine hareket edeceğiz. Varışımız ile birlikte akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşeceğiz.

4.   Gün  Fes Kahvaltı sonrasında Fas’ın Kazablanka’dan sonraki 2. En büyük şehrini keşfetmeye başlayacağız. İlk durağımız olan Unesco Dünya Mirası listesinde bulunan Fes El Bali (Eski Fes) olacak. Molla İdris hanedanlığı döneminde Fes nehrinin her iki tarafına kurulan Medina’sı ile canlı bir alışveriş ve ikamet alanı olan Kasbah’ı ile bizleri bir film setindeymişiz hissi uyandıran labirent sokaklarda gezeceğiz. Deri tabaklama tesisleri de Unesco Dünya Mirası listesinde olan Chouara’yı görecek, dünyanın en eski üniversitelerinden olan Quaraouiyine üniversitesinin tipik Fas mimarini seyredeceğiz. Hemen hemen Fas denilince akla gelen Alaoutie Sarayı’nın kapıları bizlere hayranlık uyandıracak. Günün sonunda akşam yemeği ve konaklama için otelimize döneceğiz.   

5.    Gün: Fez – Kazablanka – Marakeş Kahvaltı sonrasında Kazablanka’ya doğru yola çıkıyoruz. Burada açılır çatısı ile denizin üstüne yapılmış dünyanın en büyük Camii’si olan 2. Hasan Camii’ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında Marakeş’e doğru yola çıkacağız. Varışımız ile birlikte akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşeceğiz.

6.    Gün: Marakeş. Kahvaltı Sonrasında Unesco Dünya Mirası Listesinde bulunan ünlü Marakeş’i gezmeye başlayacağız. İlk durağımız dünyaca ünlü Marakeş medinası. Binlerce çeşit ürünün satıldığı labirent sokaklardaki dükkanlar, abaralar ve karakteristik evleri ile bambaşka bir dünya karşılıyor bizleri. Bahia sarayı ve Afrika’ya has vodoo büyü malzemelerinin satıldığı ünlü Djemma El Fna Meydanı ise ilginçlikte son nokta. Öğle yemeği molasının ardından ünlü Fransız tasarımcı Yves Saint Laurent’in yaşadığı şimdi ise eşi tarafından müze haline getirilen evi ve Majorelle bahçelerini gezerek akşam yemeği için otelimize dönüyoruz. Gün battıktan sonra bir açık hava lokantası haline gelen Marakeş Meydanı’na giderek yiyecek satıcılarını, yılan oynatıcılarını, şerbet satıcılarını ve burada zaman geçiren yerel halkın içine karışarak atmosferin tadını çıkacağız. Konaklama otelimizde.

7.    Gün : Marakeş – Essaouira – Marakeş: Kahvaltı sonrasında Orson Welles’in Othello filminin açılış sahnesinin burada çekilmiş olmasıyla dikkat çeken, tarihi milattan önce Fenikeliler’e kadar dayanan, 2001 yılından itibaren Unseco Dünya Mirası listesine alınan Essaouria kasabasına doğru 3 saatlik yol katedeceğiz. Bu okyanus kıyısında ki şirin kasaba Fusion Müziğin’de merkezi haline gelmiştir. Portekizliler tarafından yaptırılan kalesi beyaz badanalı pencereleri çivit mavisine boyalı evleri ve otantik sokakları ile unutulmaz bir gün geçireceğimiz Essaouria’dan akşam yemeği ve konaklama için öğleden sonra ayrılacağız. Konaklama otelimizde.

8.Gün: Marakeş – Kazablanka – Istanbul: Kahvaltı sonrasında bizleri Istanbul’a götürecek olan uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere Kazablanka’ya doğru yola çıkacağız. Havalimanı’na varışımız ile birlikte uçağa biniş işlemlerimizi gerçekleştirerek Istanbul’a doğru yola çıkacağız. Varışımız ile birlikte bir başka O.T.C. International seyahatinde buluşabilmek ümidiyle sizlere veda edeceğiz.
 

Konusunda Uzman Rehber

Gezimiz konusunda uzman profesyonel rehberlerimiz tarafından yönetilmektedir.

Fas Krallığı TC Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

Değerli Misafirimiz,

Rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için :

Turumuza katılmaya karar verdiğinizde pasaportunuzda veya kimliğinizde yazdığı şekilde adınız, Soyadınız, tc kimlik numaranız ve doğum tarihiniz ile birlikte acentemize kayıt yaptırabilirsiniz.

 

1.    Tur’a kayıt anında rezervasyonun kesinleştirilebilmesi için kaparo ödenmesi gerekmektedir. (Min.500 USD)

2.     Tur hareket tarihinden 45 gün ve daha fazla olan sürelerde Tur Bedelinin en az %50’si ödenmiş olup hareket tarihine 15 gün kala bakiyenin kapatılmış olması gerekmektedir

3.    Tur’a Kayıt anında tur hareketine 15 gün ve daha az zaman kalmış olması durumunda tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

4.    Yabancı para birimi cinsinden belirtilmiş olan tur bedelleri ödeme yapılacağı gün ve saatteki TCMB efektif satış kurları üzerinden TRL olarak ödenebilir.

5.    Yukarıdaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonunuz iptal edilir.

6.    Tur’a son kayıt tarihi 01.10.2020 dir. Sonraki talepler uçak ve/veya otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

7.    Turumuz Minimum 15 Kişi ile hareket edecektir. Yeterli Kişi sayısı oluşmaması durumunda tur iptal edilir ve kayıt yaptıran misafirlerimize bu bilgi en geç 01.10.2020 tarihinde kadar bildirilir.

8.    Gezimizin rotasında kullanılacak araçlar ülke şartlarına ve kişi sayısına bağlı olarak klimalı konforlu araçlar kullanılacaktır.

9.    Türkçe rehberlik hizmeti 15 kişi ve üzerindeki gruplarda sağlanmaktadır.

 

TUR FİYATI

*06.07.2022 Tarihli TCMB kuruna göre hesaplanmıştır. Ödeme yapıldığı andaki kur geçerlidir.

FİYATA DAHİL OLANLAR

* Istanbul – Kazablanka – Istanbul Türk Havayolları Tarifeli seferi ekonomi sınıfı Uçak biletleri
* 1 Gece Rabat’da 5* Farah vb otellerde yarım pansiyon konaklama
* 1 Gece Chefchoufen Dar Ba Sidi 4* vb otellerde yarım pansiyon konaklama
* 2 Gece Fez Barcelo 4* vb otelde konaklama
* 3 gece MarakeşLe Meridian N’fis vb 5* otellerde konaklama
* 7 Akşam yemeği
* 7 Sabah Kahvaltısı
* Programda dahil olduğu belirtilen tüm çevre gezileri ve lüks araçlar ile ulaşım
* İngilizce yerel rehberlik hizmetleri
* Türkçe tercümanlık ve asistanlık hizmetleri
* Ören Yeri giriş ücretleri
* Sağlık ve Seyahat Sigortası (70 Yaş üstü misafilerimiz için 20 Euro ek pirim uygulanır)

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

Yurtdışı Çıkış harc ı           : 50 TL
Programda açıkça dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet bedeli
Yerel otoritelerce talep edilecek her türlü resim harç ve vergi.
Yaşayacağınız unutulmaz anlar
Önemli Not : 20 kg ı aşan ağırlıklarda havayolları ek ücret almaktadır. Bagajların 20 kg üzerinde olmasından kaynaklanan ek ağırlık bedelleri fiyata dahil değildir.

Rezervasyon Talep Formu

E-posta & SMS Listesi

E-posta ve SMS üyeliği yaparak en yeni turlardan ve kapmanyalarda ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Slovenya

3 gece 4 Gün

KAMPANYA

TUR DETAYLARI

Tur Videoları

O.T.C. Tur videolarımız