Van Havzası Gezisi

  • ARKEOLOJİ
  • DOĞA
  • KÜLTÜR
  • MACERA
  • UNESCO

Doğa, tarih ve kültürün iç içe geçtiği bu özel turumuzla size yurdumuzun cennet köşelerinden birini gezdireceğiz.
Van Gölü Havzası turumuza uçakla gidip dönüyoruz. İstanbul’da bir semtten diğerine gider gibi Iğdır’a uçup, Van Gölü çevresinde bir tur attıktan sonra Van’dan İstanbul’a dönüyoruz...

 

Van Havzası Gezisi

1. GÜN : Doğubeyazıt – İshakpaşa Sarayı – Muradiye Şelaleleri – Ahlat
Sabah 10.30’de İstanbul Havalimanı’nda buluşarak 12.15 uçağı ile Iğdır’a hareket edecek uçuşumuz için gerekli biniş işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Uçuş süremiz 2 saat 20 dakika. Varışımız ile birlikte bizi bekleyen özel aracımız ile buluşarak İshakpaşa Sarayı’na doğru yola çıkıyoruz. Osmanlı’nın İstanbul dışındaki tek sarayı olan İshakpaşa Sarayı gezisini Doğu Beyazıt’ta öğle yemeği izliyor. Ardından Tendürek Dağları’nı aşarak Doğu’nun en güzel şelalesi olan Muradiye’ye geçiyoruz. Suların müthiş melodisi eşliğindeki fotoğraf molasından sonra Erciş üzerinden Adilcevaz’a hareket ediyoruz. Süphan Dağı’nın eteklerinden geçip Adilcevaz’da kısa bir mola vereceğiz.

Ahlat’taki otelimize yerleşerek akşam yemeğimizi almak üzere Yörenin doğal ürünleri olan sebze ve etlerinden yapılan lezzetli yemeklerin tadına bakıyoruz. Kavurmadan, saç tava, pide ve ızgaralara kadar geniş bir menüden yemek seçimi serbest. Çorba, içecek ve aperatifler de cabası...

2. GÜN : Ahlat – Adilcevaz - Ahlat
Van Gölü’ne sıfır noktada yapacağımız sabah kahvaltısından sonra Adilcevaz’a geçiyor, Kalenin girişindeki Mimar Sinan eseri, 12 kubbeli Zal Paşa Camii ile Selçuklu eseri ünlü Ulu Cami’yi ve Urartu Müzesi’ni geziyoruz. Çarşıda kısa bir alışveriş molasından sonra Ahlat’a geçip Hz. Ömer zamanında Ahlat’ın fethinde şehit düşen sahabeden Muaz bin Cebel’in oğlu Abdurrahman Gazi’nin Türbesi’ni ziyaret ediyor, Ahlat’ı kuş bakışı seyrediyoruz.
Ahlat’ın doğu tarafından girişinde yer alan Erzen Hatun ve Şeyh Necmeddin Kümbetleri’ni gezip, sahilde yer alan Osmanlı Kalesi’ne geçiyoruz. Buradaki tarihi İskender Paşa ve Kadı Mahmut camilerini gezip, yemek molası veriyoruz.
Öğleden sonra Ahlat Müzesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Ulu Kümbet ve Müze'yi gezdikten sonra İslam dünyasının en büyük kabristanı olan Selçuklu Kabristanı turumuz var. Buradan Emir Bayındır Kümbeti ve Mescidi’ne kadar yürüyoruz.
Harabeşehir denilen ünlü Selçuklu İç Kalesi’ne geçiyoruz. Buradaki Bayındır Köprüsü ve Şelalesi’ni fotoğraflıyoruz. Kanuni’nin çadırını kurduğu Tahtı Süleyman mevkiine çıkıp Hasan Padişah Kümbeti’ni geziyoruz.
Sırada İki Kubbe Mahallesi’nde Kümbetler gezisi var. Mirza Muhammed Kümbeti, Şirin Hatun Kümbeti, Emir Ali Kümbeti ve Tek Kümbeti gezerek Çifte Kümbetlere ulaşıyoruz.
Çarşıda serbest zaman ve alışveriş molası verip yemeğe geçiyoruz. Sonrasında denize sıfır noktadaki otelimizde konaklıyoruz. 

3. GÜN: Ahlat – Nemrut Krater Gölü – Tatvan - Bitlis
Van Gölü kıyısında sıcak pide eşliğinde açık büfe kahvaltımızı yapıp Ahlat Kuş Cenneti’nden geçerek Nemrut Krater Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz.
Kraterde yer alan Yeşil ve Mavi Göllerin kıyısına kadar iniyoruz. Sıcak ve soğuk suyun birlikte bulunduğu bu göllerin yanı sıra buhar bacalarını da geziyoruz.
Dönüşe geçtiğimizde hem Nemrut’u kaplayan Mavi Göl’ü, hem de Tatvan ve Van Gölü’nü tepeden gören yüksek bir noktada fotoğraf molası veriyoruz.
Nemrut’tan inip Tatvan üzerinden Bitlis’e doğru hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde ünlü El Aman Kervansarayı gezisi var.
Bitlis’te ilk gezeceğimiz yer İhlasiye Medresesi. Ulu Cami'ye uğradıktan sonra Büryan molası veriyoruz. Ardından Bitlis’in en güzel noktasındaki seyir terasından Bitlis şehri, beş minare ve Bitlis Kalesi’ni fotoğraflıyoruz.
Şehir merkezindeki serbest zaman ve alışveriş molasından sonra Van’a doğru yola çıkıyoruz.

4. GÜN : Ahlat – Akdamar Kilisesi
Sabah ünlü Van kahvaltısından sonra Akdamar Adası’na doğru hareket ediyoruz. Giderken Van’ın Gevaş ilçesinde ünlü Halime Hatun Kümbeti ve Selçuklu Kabristanı’nı geziyoruz.
Tekneyle Akdamar Adası’na geçiyoruz. Van Gölü’nün en büyük adasını ve tarihi Akdamar Kilisesi’ni geziyoruz.
Ada gezisi dönüşünde Van’ın Edremit ilçesinde ünlü İnci Kefali balığının tadına bakıyoruz. Fırında kızartılmış nefis balığın yanında yöreye özgü ayran aşı, salata ve sıcak helva ile birlikte...
Çayımızı yudumladıktan sonra tarihi Van şehir kalıntılarının da bulunduğu Hüsrev Paşa Camii ve Külliyesi’ni geziyoruz. Van Müzesi’nin yanındaki yörenin ünlü mavi yeşil gözlü Van kedilerini seviyoruz. Alış veriş için yöreye özgü Osmanlı / Urartu orijinal takılarının üretildiği gümüş atölyesine uğruyoruz.
Şimdiki durağımız Urartular’a başkentlik yapmış olan yazılarıyla ünlü tarihi Van Kalesi. Buradan Van Gölü’nün doyumsuz manzarasını izleyip, dönüş için havaalanına geçiyoruz. 

Konusunda Uzman Rehber

Gezimiz konusunda uzman profesyonel rehberlerimiz tarafından yönetilmektedir.

Değerli Misafirimiz,

Rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için :

Turumuza katılmaya karar verdiğinizde pasaportunuzda veya kimliğinizde yazdığı şekilde adınız, Soyadınız, tc kimlik numaranız ve doğum tarihiniz ile birlikte acentemize kayıt yaptırabilirsiniz.

 

1.     Rezervasyonun kesinleştirilebilmesi için kayıt anından itibaren 5 iş günü içerisinde kaparo ödenmesi gerekmektedir. (Min.500 TL)

2.     Tur hareket tarihinden 45 gün ve daha fazla olan sürelerde Tur Bedelinin en az %50’si ödenmiş olup hareket tarihine 15 gün kala bakiyenin kapatılmış olması gerekmektedir

3.    Tur’a Kayıt anında tur hareketine 15 gün ve daha az zaman kalmış olması durumunda tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

4.    Yabancı para birimi cinsinden belirtilmiş olan tur bedelleri ödeme yapılacağı gün ve saatteki TCMB efektif satış kurları üzerinden TRL olarak ödenebilir.

5.    Yukarıdaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonunuz iptal edilir.

6.    Tur’a son kayıt tarihi 15.05.2019 dur. Sonraki talepler uçak ve/veya otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

7.    Turumuz Minimum 10 Kişi ile hareket edecektir. Yeterli Kişi sayısı oluşmaması durumunda tur iptal edilir ve kayıt yaptıran misafirlerimize bu bilgi en geç 15.05.2019 tarihinde kadar bildirilir.

8.    Gezimizin rotasında kullanılacak araçlar ülke şartlarına ve kişi sayısına bağlı olarak klimalı konforlu araçlar kullanılacaktır.

TUR FİYATI

FİYATA DAHİL OLANLAR

* Istanbul -  Iğdır / Van – Istanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri
* Lüks araçlar ile ulaşım
* Akdamar Adası Tekne ücreti
* 3 gece 3 yıldızlı otellerde Konaklama
* 3 Sabah Kahvaltısı
* 3 Akşam yemeği
* Profesyonel rehberlik hizmetleri
* Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

- Öğle Yemekleri.
- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Şahsi Harcamalar.

Rezervasyon Talep Formu

E-posta & SMS Listesi

E-posta ve SMS üyeliği yaparak en yeni turlardan ve kapmanyalarda ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Slovenya

3 gece 4 Gün

KAMPANYA

TUR DETAYLARI

Tur Videoları

O.T.C. Tur videolarımız