Akşehir Beyşehir Seydişehir Gezisi

  • ARKEOLOJİ
  • DOĞA
  • EĞLENCE
  • İNSAN
  • TARİH
  • UNESCO

Kiraz Zamanı Gülmece Diyarı
Akşehir - Beyşehir - Seydişehir Gezisi
2 Gece 3 Gün Yarım Pansiyon 
Uçakla gidiş dönüş
Beyşehir Gölünde Tekne Turu Dahil

Akşehir Beyşehir Seydişehir Gezisi

1 Gün : (26 Haziran - Istanbul – Konya - Akşehir): Sabiha Gökçen Havalimanı’nda belirtilecek saatte buluşmamızın ardından bizleri Konya’ya götürecek uçuşumuz için uçağa biniş işlemlerimizi gerçekleştirerek Konya’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımız ile birlikte bizleri bekleyen özel aracımız ile bu gece akşam yemeğimizi de alacağımız otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Otelimizde.

 

2. Gün (27 Haziran Akşehir) : Kahvaltımızın ardından Kirazları ve Nasreddin Hoca’nın yaşamını sürdüğü ve yitirdiği yeri olmasıyla ünlü Akşehir’i Gezmeye başlayacağız. İlk ziyaret durağımız Nasreddin Hoca’nın türbesi olacak. Burada dünyanın ortasını da gördükten sonra Gülmece parkına yöneleceğiz. Burada Nasreddin Hoca’nın fıkralarını yaşayacak ve bugüne kadar yaşamış olan gülmece ustalarının heykelleri ile fotoğraf çekilebilme imkanını elde edeceğiz. Buradan hareketle manzarasına doyum olmayan Hıdırlıktepe’de geçireceğimiz serbest zamanın ardından öğle yemeği molası vereceğimiz Akşehir evine eski Akşehir sokaklarından yürüyerek varacağız. Yemeklerimiz hazırlanana kadar bu müze evi gezebiliriz. Yemek sonrasında Nasreddin Hoca Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi’ni gezeceğiz. Müzenin bulunduğu sokaktaki tüm evler restore edilmiş olup bizleri adeta o döneme taşımaktadır. Sonrasında Kurtuluş Savaşı’nın en önemli kararı olan Büyük Taarruz’un planları ve Taarruzun kararının verildiği Garp Cephesi Komutanı İsmet Paşa’nın Karargahını gezerek serbest zaman alacağız. Akşehir Kiraz festivali dahilinde etkinlikleri bir süre seyrettikten sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçeceğiz.

 

3. Gün (28 Haziran Akşehir – Beyşehir – Seydişehir - Konya) :Kahvaltının ardından, Beyşehir’e doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız 1296-1299 Yılları arasında Eşrefoğlu Süleyman bey tarafından yaptırılmış dışarıdan gayet sadece ancak iç mekanında kullanılan kalem işçiliği, sırlı tuğlaları ve çinileri, kündekari tekniği ile yapılmış minberi ile en görkemli camilerinden biri olan Eşrefoğlu Camii’ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında İsmai Ağa Medresesi, Bedesten ve tarihi hamamı gördükten sonra tarihi taş köprünün bulunduğu Köprü Başı mevkii’ne varıyoruz. Ardından Hitit kabartmaları ile ünlü Eflatun Pınarı’na geçiyoruz. Burayı da gördükten sonra Beyşehir gölü kenarında Vuslat parkında bir süre serbest zaman geçirerek burada gerçekleştireceğimiz 1 saatlik tekne turumuz için teknemize geçiyoruz. Ardından Beyşehir’den ayrılarak Seydişehir’e hareket ediyoruz. Burada Tınastepe mağarasını gezeceğiz. Ardından Seydişehir’in simgesi haline gelen Kuğulu parkta serbest zamanın ardından Seyyid Harun Veli Hz. Camii’ni ziyaret ederek Konya’ya doğru yola çıkıyoruz. Havalimanına transfer olarak bizleri Istanbul’a götürecek olan uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere biniş işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Uçuşumuzun ardından Sabiha Gökçen havalimanına varışımız ile birlikte bir başka O.T.C. International Turizm gezisinde karşılaşabilmek ümidiyle sizlere veda edeceğiz.

Konusunda Uzman Rehber

Gezimiz konusunda uzman profesyonel rehberlerimiz tarafından yönetilmektedir.

Değerli Misafirimiz,

Rezervasyonunuzun kesinleşebilmesi için :

Turumuza katılmaya karar verdiğinizde pasaportunuzda veya kimliğinizde yazdığı şekilde adınız, Soyadınız, tc kimlik numaranız ve doğum tarihiniz ile birlikte acentemize kayıt yaptırabilirsiniz.

1.    Tur’a kayıt anında rezervasyonun kesinleştirilebilmesi için kaparo ödenmesi gerekmektedir. (Min.500 TL)

2.     Tur hareket tarihinden 45 gün ve daha fazla olan sürelerde Tur Bedelinin en az %50’si ödenmiş olup hareket tarihine 15 gün kala bakiyenin kapatılmış olması gerekmektedir

3.    Tur’a Kayıt anında tur hareketine 15 gün ve daha az zaman kalmış olması durumunda tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

4.    Yabancı para birimi cinsinden belirtilmiş olan tur bedelleri ödeme yapılacağı gün ve saatteki TCMB efektif satış kurları üzerinden TRL olarak ödenebilir.

5.    Yukarıdaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonunuz iptal edilir.

6.    Tur’a son kayıt tarihi 01.06.2020 dir. Sonraki talepler uçak ve/veya otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

7.    Turumuz Minimum 15 Kişi ile hareket edecektir. Yeterli Kişi sayısı oluşmaması durumunda tur iptal edilir ve kayıt yaptıran misafirlerimize bu bilgi en geç 01.06.2020 tarihinde kadar bildirilir.

8.    Gezimizin rotasında kullanılacak araçlar ülke şartlarına ve kişi sayısına bağlı olarak klimalı konforlu araçlar kullanılacaktır.

TUR FİYATI

FİYATA DAHİL OLANLAR

* Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Konya – Sabiha Gökçen Havalimanı ekonomi sınıfı uçak biletleri
* 2 gece butik Otellerde Konaklama
* 2 Sabah Kahvaltısı
* 2 otelde alınacak akşam yemeği
* Programda belirtilen tüm geziler
* Beyşehir Gölünde tekne turu
* Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları
* Yerel rehberlik hizmeti
* Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

Öğle Yemekleri
Yemeklerde alınacak içecekler
Dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet
Kişisel harcamalar
Bahşişler
Uçaklarda fazla ağırlık bedelleri

Rezervasyon Talep Formu

E-posta & SMS Listesi

E-posta ve SMS üyeliği yaparak en yeni turlardan ve kapmanyalarda ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Slovenya

3 gece 4 Gün

KAMPANYA

TUR DETAYLARI

Tur Videoları

O.T.C. Tur videolarımız