İBRADİ - ORMANA - OLİMPOS - ADRASAN TURU

  • ALIŞVERİŞ
  • ARKEOLOJİ
  • DOĞA
  • EĞLENCE
  • İNSAN
  • KÜLTÜR
  • MACERA
  • TARİH
  • YÜRÜYÜŞ

İBRADİ - ORMANA - OLİMPOS - ADRASAN TURU

1. Gün  27.05 Cuma Istanbul – İbradi - Ormana:  Saat 23:00 Bakırköy Regatta, 23:30 Beşiktaş Dolmabahçe Saat Kulesi Önü, 24:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden hareketle Adapazarı – Eskişehir – Afyonkarahisar üzerinden yol alarak sabah saatlerinde Akseki’nin ilçelerinden olan Ormana’ya varıyoruz.

2. Gün 28.05 Cumartesi Ormana: Varışımız ile birlikte Ormana Düğmeli Evleri ile tanışıyoruz.. Kültür ve Turizm Bakanlığı, bölgeyi 2005 yılında kentsel sit alanı ve alternatif turizm merkezi ilan etmesiyle,150 adet Ormana evi tespit edilmiş, 49 ev koruma altına alınmıştır. Düğmeli evlerin mühendislik tekniği Karamanoğulları’ndan miras kalmış olsa da mimaride Osmanlı mimarisi hakimdir, evlerin tarihi 100-300 yıl arasında değişiklik gösterir. İki katlı ahşap evlerde Ahşap oymacılığı sanatının en güzel örneklerini kapı, tavan, dolap, pencere, kepenkler, cumba ve davlumbazlarda görmek mümkün. Öğle yemeği molası sonrasında Toros Dağları'nın iç kısımlarında yer alan Altınbeşik Mağarası'na gidiyoruz. Eski adı Unulla olan Ürünlü Köyü'nde yer alan Altınbeşik Mağarası,1994 tarihinde Milli Park haline getirilerek, Türkiye’nin ilk ve tek "Mağara Milli Parkı" özelliğini taşımaktadır. Botla mağarayı gezdikten sonra aracımızla Ürünlü köyüne çıkıyoruz. Köydeki düğmeli evleri gezdikten sonra akşam yemeği ve konaklama için Ormana'ya dönüyoruz.

3. Gün 29.05 Pazar Ormana – Antalya – Çıralı – Olimpos - Adrasan: Sabah kahvaltımız ardından Batı Antalya’yı gezmek için yola çıkacağız. İlk durağımız binlerce yıldır hiç sönmeyen Olimpos’un kutsal ateşleri ile ünlü Çıralı. Burada muz, portakal, limon bahçeleri Akdeniz’in ılıman ikliminin ne kadar cömert olduğunu gözler önüne seriyor. Sonrasında bundan yaklaşık 2000 yıl kadar önce, bağımsızlıkları için Roma’ya kafa tutmuş bir kent olarak tarihe geçen Olimpos antik kentini gezeceğiz. Dükkanlar, anıt mezarlar ve masmavi akan Olimpos deresinin Akdenizle buluştuğu noktada kurulan antik kente hayran kalmamak mümkün değil. Günümüzde daha çok dünyanın bir çok köşesinden gelen genç turistlerin özgürce doğa içerisinde tatillerini gerçekleştirdiği bir belde olarak anılan Olimpos’u gezdikten sonra bir başka cennet köşe olan Adrasan’a geçeceğiz. Sahil boyunca yapacağımız keyifli gezinin ardından otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün 30 Mayıs Pazartesi Adrasan - Istanbul: Adrasan’da yapılabilecek en keyifli şey ise, sabah erkenden gün doğumu eşliğinde Akdeniz’in ılık sularına kendimizi bırakmaktır. Kahvaltı sonrasında yola çıkarak Istanbul’a doğru hareket edeceğiz. Çeşitli molalar ile Akşam saatlerinde Istanbul’a varışımız ile birlikte sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka O.T.C. International gezisinde buluşabilmek ümidiyle sizlere veda edeceğiz

Konusunda Uzman Rehber

Gezimiz konusunda uzman profesyonel rehberlerimiz tarafından yönetilmektedir.

TUR FİYATI

FİYATA DAHİL OLANLAR

* 1 Gece 4* otel de konaklama
* 1 Sabah kahvaltısı – 1 akşam yemeği
* Lüks araçlar ile ulaşım
* Profesyonel rehberlik hizmetleri
* Seyahat sigortası
* Araç içi ikramlar

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

* Giriş Ücretleri
* Öğle Yemekleri
* Yemekler ile birlikte alınan içecekler
* Şahsi harcamalar

Rezervasyon Talep Formu

E-posta & SMS Listesi

E-posta ve SMS üyeliği yaparak en yeni turlardan ve kapmanyalarda ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kutup Çizgisi Laponya

5 Gün

KAMPANYA

TUR DETAYLARI

Tur Videoları

O.T.C. Tur videolarımız