Sessiz Masallar Vadisi - Frigya

  • ALIŞVERİŞ
  • ARKEOLOJİ
  • DOĞA
  • İNSAN
  • KÜLTÜR
  • MACERA
  • TARİH
  • YÜRÜYÜŞ

Sessiz Masallar Vadisi - Frigya

1. Gün  29.Nisan Cumartesi Istanbul – Çavdarhisar – Kütahya – Afyonkarahisar:  Saat 06:00 Bakırköy Regatta, 06:30 Beşiktaş Dolmabahçe Saat Kulesi Önü, 07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden hareketle Adapazarı – Bilecik yolu üzerinden yol alarak Çavdarhisar’a varıyoruz. Frigya Medeniyeti dönemin 2 süper gücünden biri olan Hitit İmparatorluğunu yıktıktan sonra güçlerine yakışır bir medeniyetin temellerini atmışlar ve geride görkemli yapıların olduğu bir miras bırakmışlardır. Çavdarhisar yakınlarında kurulmuş olan Aizonai antik kenti de Frigler’den günümüze kalan en önemli eserleri bünyesinde barındırmaktadır. Gezimizde; dünyanın en iyi korunmuş Zeus tapınağı, 1 atın 1 erkek köleden 3 kat daha değerli olduğu dünyanın en eski borsası, 20.000 kişilik amfi tiyatro, kanlı gladyatör dövüşlerinin gerçekleştirildiği Stadyum, Roma hamamları göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından Kütahya’ya geçiyoruz ve zamanımız elverdikçe seramikleri ile ünlü bu şehrimizi geziyoruz. Günün sonunda otelimize hareket ediyor ve gecelememizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği otelimizde. 

2. Gün 30 Nisan Pazar Afyonkarahisar - Metropolis Sabah kahvaltısı sonrası hareketle “Yiğidin Harman Olduğu Yer” Afyon şehir merkezini gezeceğiz. Avusturya’lı heykeltraş Krippel’in eseri Zafer Anıtı, Kırk Ahşap direkli Ulu Camii, Mevlevi Camii, panoramik olarak göreceğimiz Karahisar Kalesi, yerel mimarinin üsluplarının en güzel örneklerinin verildiği konaklar ve eski evlerin bulunduğu daracık sokaklarda gezinmemizin ardından merkezde vereceğimiz alışveriş ve yemek molası ile yöresel tatları deneyimleyeceğiz. Sonrasında bir başka önemli Frig yerleşimlerinden biri olan Ayazini ören yerine hareket edeceğiz. Bizans ve Roma dönemine ait tek kişilik ve aile mezar odaları, Bizans dönemine ait kiliseler, Aslanlı ve Sütunlu mezar odaları birer sanat şaheseri olarak nitelendirilmektedir. Günün sonunda otelimize dönerek Afyon’un ünlü termal sularında dinlenebilir veya masaj yaptırarak bu güzel günün sonunda kendimizi şımartabiliriz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

3. Gün 01 Mayıs Pazartesi  Afyonkarahisar – Seyitgazi – Yazılıkaya -  Istanbul  Sabah kahvaltımızın  ardından Frig vadisinin en gizemli bölgesinden biri olan Yazılıkaya’ya hareket edeceğiz. Hala üzerindeki yazıtların ne anlama geldiği çözülemeyen, Eşek kulakları ve dokunduğu herşeyin altına dönüşmesi ile ünlü Firg Kralı Midas tarafından ana tanrıça Kibele için yaptırdığı Midas anıtı bir çok komplo teorisyeni tarafından yıldızlara açılan kapı olduğu iddia edilmiştir. Bu önemli ve görkemli yapının yanı sıra bitmemiş anıt, sunak, yer altı merdivenleri ve mezar odaları göreceğimiz yerler arasında. Ayırca 2014 yılında ünlü Sloven Karmik Enerji uzmanı Marjan Ogorevc önemli bölgede önemli bir enerji noktası keşfetmiştir. Midas şehri gezimizin ardından güzergahımızda bulunan Seyit Battal Gazi türbesi son durağımız olacak. Seyyif Battal Gazi’nin kabri bir rüya sonucunda bulunmasının ardından 1. Alaeddin Keykubat’ın annesi Ümmühan Hatun’un buraya bir türbe ve cami yaptırması sonrasında Osmanlıların Külliye haline getirdiği bu görkemli yapıyı gezdikten sonra çeşitli molalar eşliğinde Istanbul’a döneceğiz. Akşam saatlerinde varışımız ile birlikte sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka O.T.C. International gezisinde buluşabilmek ümidiyle sizlere veda edeceğiz

Konusunda Uzman Rehber

Gezimiz konusunda uzman profesyonel rehberlerimiz tarafından yönetilmektedir.

TUR FİYATI

FİYATA DAHİL OLANLAR

* 1 Gece Yoncalı Termal Otellerde yarım pansiyon konaklama
* 1 Gece Afyon Termal Otellerde yarım pansiyon konaklama
* 2 Sabah Kahvaltısı
* 2 Akşam Yemeği
* Lüks araçlar ile ulaşım
* Belirtilen bütün geziler
* Araç içi ikramlar
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

* Giriş Ücretleri (65 Yaş üstü ücretsizdir)
* İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
* Öğle Yemekleri
* Yemeklerle birlikte alınan içecekler
* Kişisel Harcamalar
* Otel ekstraları

Rezervasyon Talep Formu

E-posta & SMS Listesi

E-posta ve SMS üyeliği yaparak en yeni turlardan ve kapmanyalarda ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kutup Çizgisi Laponya

5 Gün

KAMPANYA

TUR DETAYLARI

Tur Videoları

O.T.C. Tur videolarımız