Kuladokya

  • ARKEOLOJİ
  • DOĞA
  • İNSAN
  • KÜLTÜR
  • MACERA
  • TARİH
  • YÜRÜYÜŞ

»Karun kadar zengin« deyiminin dilimize geçmesini sağlayan ve bir çok macera geçirmiş olan Karun hazineleri, Volkanik oluşumları ile KULADOKYA olarak adlandırılmaya başlayan ve Yanık Yöre olarak adlandırılan Kula, Dünyanın en büyük kanyonlarından sayılan Ulubey Kanyonu...

 

Kuladokya Turu

1. ve 2. Gün : Bakırköy Regetta 23:00, Dolmabahçe Saat kulesinde 23:30, Kadıköy Evlendirme dairesi önünden 24:00 da buluşmamızın ardından çeşitli molalar eşliğinde Salihli’ye varıyorıyoruz serbest kahvaltı ve bir süre dinlenme molasının ardından programımıza Kula’ya 60km mesafede yer alan, Yunus Emre ve Tapduk Emre’nin türbelerinin bulunduğu Emre Köy ile başlıyoruz. Burada ziyaret edeceğimiz Carullah bin Suleyman camii, klasik bir 16 yy. Osmanlı köy camisi olmasına rağmen 19 yy.’da ressam Şehzade Abdurrahman Efendi tarafından elden geçirilmiş ve örneğine başka hiçbir yer de rastlamayacağımız motifler ve resimler ile boyanmıştır. Bu açıdan türünün tek örneği olan bu camiyi ziyaret ettikten sonra, rotamızı Kula’ya çeviriyoruz.

Kula’da ilk ziyaret edeceğimiz bölge, Türkiye’nin ilk ve tek Jeopark özelliğini taşıyan, dünyanın ilk oluşum evresindeki hali olması nedeniyle UNESCO tarafında koruma altına alınmış ve 50’den fazla volkanik tepeye ev sahipliği yapan “Kula Jeosit Alanı” olacak. Doç. Dr. Erdal GÜMÜŞ ve ekibi tarafından turizme kazandırılan bu alanda, ziyaretçiler için özel yapılmış olan yürüme yolunda, hayal gücümüzü de kullanarak 10.000 yıl öncesine yolculuk yapacağız.

Jeopark ziyaretimizin ardından hem leziz mutfağının tadına bakmak hem de Osmanlı Dönemi’nin en güzel mimari örnekleri olan Kula Evleri’ni görmek üzere Kula’nın sokaklarında dolaşacağız. Burada yapacağımız zaman yolculuğunun ardından yöresel ürün alışverişi yapmak için serbest zamanımız olacak. Ardından Kapadokya’da ki peri bacaları ile benzer oluşum örneklerini görmek üzere “Kuladokya” adı ile bilinen bölgeye gidiyor ve burada geçireceğimiz keyifli vakit ile beraber konaklamak üzere Uşak’ta bulunan otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

3. Gün : Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak, Lidya Krallığı’nın efsanevi kralı Karun’a ait hazineleri bünyesinde bulunduran Uşak Arkeoloji Müzesi'ne gidiyoruz. “Karun kadar zengin olmak.” deyiminde geçen zenginliğe gözlerimizle tanıklık ettikten sonra kısa bir yolculuk yaparak Ulubey ilçesine gidiyoruz.

Burada ziyaret edeceğimiz Ulubey Kanyonu, dünyanın en uzun ikinci kanyonu olma sıfatını taşıyor. Üzerine inşa edilmiş cam teras yardımıyla kanyonu tepeden fotoğrafladıktan sonra aşağı iniyor ve bu eşsiz doğa güzelliği kanyon içinde kısa bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Burada geçireceğimiz vaktin sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyor ve çeşitli molaların ardından akşam geç vakitlerde Istanbul'a varışımız ile birlikte sizleri bir başka O.T.C. Turizm seyahatinde ağırlayabilmek ümidiyle veda ediyoruz.

Konusunda Uzman Rehber

Gezimiz konusunda uzman profesyonel rehberlerimiz tarafından yönetilmektedir.

TUR FİYATI

FİYATA DAHİL OLANLAR

* 1 Gece 3* Otellerde yarım pansiyon konaklama
* Lüks araçlar ile ulaşım
* Belirtilen bütün geziler
* Araç içi ikramlar
* Profesyonel Rehberlik Hizmeti
* Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

* Giriş Ücretleri (65 Yaş üstü ücretsizdir)
* İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
* Öğle Yemekleri
* Yemeklerle birlikte alınan içecekler
* Kişisel Harcamalar
* Otel ekstraları

Rezervasyon Talep Formu

E-posta & SMS Listesi

E-posta ve SMS üyeliği yaparak en yeni turlardan ve kapmanyalarda ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kutup Çizgisi Laponya

5 Gün

KAMPANYA

TUR DETAYLARI

Tur Videoları

O.T.C. Tur videolarımız