Göbekli Tepe ve Gap Bilinmeyenleri

  • ALIŞVERİŞ
  • ARKEOLOJİ
  • DOĞA
  • İNSAN
  • KÜLTÜR
  • MACERA
  • TARİH
  • UNESCO

Gizemlerle dolu maceramızda, , Hz. İbrahim ve Atlantis, Şu anda kadar bulunmuş en eski tapınak, 7 gezegene tapılan ve Hz. Isa ile aynı dilin konuşulduğu Sin Kültü, ilk üniversite, en eski heykel, Anadolu’dan Paskalya adasına uzanan gizemler…   

 

Göbekli Tepe ve Gap Bilinmeyenleri

1. Gün  Istanbul – Gaziantep – Şanlı urfa:  Buluşma noktamız ve saatimiz Gaziantep Havaalanı 08:00′dir. Rehberimiz sizi havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra Gaziantep gezimize başlıyoruz. İlk olarak Zeugma’nın dünyaca ünlü mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Müzesi’ni ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi ediniyoruz. Müze gezisinin ardından Gaziantep şehir turu yaparak kentin görülmesi gereken yerlerini görme fırsatı yakalıyoruz. Gaziantep Kalesi, otantik Bakırcılar Çarşısı ve tarihi merkezin gezilmesinin ardından öğle yemeği molası vereceğiz. Gaziantep’in lezzetli mutfağını deneyimlememizin ardından Peygamberler şehri olarak da adlandırılan Şanlı Urfa’ya doğru hareket ediyoruz. Yol durumuna göre yaklaşık iki buçuk saat sürecek yolculuğumuzun ardından otelimize yerleşme. Akşam Yemeği ve konaklama

2.Gün Şanlı Urfa - Harran – Sogmatar – Şanlı Urfa:
Kahvaltı. Bilinen en eskilere yolculuğumuzda bu gün  “En”lere yenilerini ekleyerek devam edeceğiz. İlk durağımız Harran. Dünya üzerinde ilk kurulduğu andan beri ismi hiç değişmemiş bu önemli yerleşim binlerce yıldır şahit olduğu önemli olayların gizemlerini itina ile saklayabilmiştir. İlk durağımız; dünyanın bilinen en eski üniversite kalıntıları olacak.Sonrasında yine bölgeye özgü binlerce yıldır hiç değişmeyen tekniklerle inşa edilen ve arı kovanlarını andıran Harran evlerine konuk olacağız, böyle bir coğrafyada yaşayan insanların çevresel etkilere adaptasyonu ve yaşam şekillerini gözlemleyebileceğiz. Harran'dan sonra Mezopotamya'nın verimli hilalinde yolculuğumuza devam ederek Hz. Musa'nın Kayın babası Hz. Şuayip'in yaşadığına inanılan Şuayip şehri kalıntılarını görmek üzere hareket edeceğiz. Yolda Harran ve Şuayip şehrinin inşaasında taş kaynağı olarak kullanılmış Bazda mağaraları'nı gezeceğiz. Sonrasında bir başka gizemli yerleşim olan Sogmatar’a gideceğiz. Gezegenlere tapılmak üzere yapılmış tapınakları, mağara ibadethaneleri ve Hz. İsa’nın konuştuğu dilde Ay tanrısı Sin’e ithaf en yazılmış yazıtları gördükten sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama. Dileyen misafirlerimiz ile Şanlı Urfa'nın ünlü yöresel eğlencesi »Sıra Gecesi« etkinliğimize extra olarak katılabilir.

3.Gün Şanlı Urfa – Göbeklitepe – Mardin:
Kahvaltı. Turumuzun en önemli gününde insanlığın varoluşu ve tarihi hakkında gizemleri araştıracağız. Tüm peygamberlerin babası sayılan Hz. İbrahim’in ateşe atıldığına inanılan Balıklı Göl, yine Hz. İbrahim’in doğduğuna inanılan mağara ve çevresi, Şanlı Urfa’nın en hareketli bölgesi olan çarşı gezimizin ardından dünyanın en eski heykelinin de sergilendiği Şanlı Urfa Arkeoloji Müzesi’ni gezeceğiz. 12 sayısının dinler tarihindeki yeri ve Atlantis mitinden günümüze kadar aydınlanmayı bekleyen birçok soru ve gizemi araştıracak, insanlığın şu ana kadar keşfedilmiş en eski tapınağında olma ayrıcalığını Göbekli Tepe’de yaşayacağız. Bu inanılmaz alanı ziyaretimizin ardından yaklaşık olarak 3 saat sürecek yolculuğumuz sonunda müze kent Mardin’e varacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün Mardin – Dara – Diyarbakır - Istanbul: Kahvaltı. Mardin şehir gezimizi gerçekleştireceğiz. Arap mimarisinin en güzel örneklerinin barındığı, daracık sokaklarda ilginç manzaralar ile karşılaşacağız. Akabinde önceden Güneş Tapınağının üzerine inşa edilmiş ve bu gün Mardin’in renkli mozaiğinin en önemli parçalarından biri olan Deyr-ül Zafaran Kilisesini ziyaret edeceğiz. Buradan sonra ünlü pers imparatoru Darius adına ithaf edilmiş Dara antik kentini gezecek ve inanılmaz mühendislik harikalarını inceleyeceğiz. Sonrasında Diyarbakır havalimanına transfer olacak bizleri İstanbul’a götürecek uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.. İstanbul’a varışımızın ardından bir başka O.T.C. International gezisinde buluşmak üzere sizlere veda edeceğiz.

Konusunda Uzman Rehber

Gezimiz konusunda uzman profesyonel rehberlerimiz tarafından yönetilmektedir.

TUR FİYATI

FİYATA DAHİL OLANLAR

* 3 Gece 4 yıldız ve Butik otellerde Yarım Pansiyon Konaklama
* Lüks araçlar ile ulaşım
* Araç içi ikramlar
* Profesyonel rehberlik hizmetleri
* 3 Akşam yemeği, 3 Sabah Kahvaltısı
* Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

* Giriş Ücretleri
* İstanbul – Gaziantep / Diyarbakır –İstanbul uçak biletleri
* Şanlı Urfa’da Sıra gecesi
* Öğlen Yemekleri
* Yemekler ile birlikte alınan içecekler
* Şahsi harcamalar

Rezervasyon Talep Formu

E-posta & SMS Listesi

E-posta ve SMS üyeliği yaparak en yeni turlardan ve kapmanyalarda ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Slovenya

3 gece 4 Gün

KAMPANYA

TUR DETAYLARI

Tur Videoları

O.T.C. Tur videolarımız